07-06-2023 | Aktualności

Szpital Specjalistyczny w Pile jeszcze bardziej przyjazny dla osób ze szczególnymi potrzebami

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica stał się – jeszcze bardziej niż dotąd – dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niepełnosprawnych i starszych.

W ramach realizacji programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” w placówce między innymi wybudowano wygodny podjazd dla osób niepełnosprawnych czy diametralne zmiany zaszły w rejestracji centralnej.

- Pojawił się system kolejkowy z biletomatem, gdzie można pobrać numerek. Zainstalowano także wysokiej jakości oświetlenie skierowane na twarz osoby pracującej w rejestracji, co umożliwia niedosłyszącym i niesłyszącym pacjentom czytanie z ruchu warg. W szpitalu można też skorzystać z pomocy tłumacza migowego – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Zmodernizowano również windy, które zostały między innymi wyposażone w urządzenia informujące wizualnie i głosowo o przyjeździe oraz kierunku jazdy. Dodatkowo pojawiła się możliwość jej wezwania oraz sterowania przy użyciu aplikacji.

Przed wejściem do budynku zamontowano ławki i wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zakupiono także specjalistyczny sprzęt medyczny dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami.

- To kolejne zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, które w znaczący sposób zwiększają komfort i jakość obsługi naszych pacjentów - dodaje Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i zdjęć, które prezentują, jak placówka przygotowana jest do przyjęcia osób ze szczególnymi potrzebami.