19-09-2024 | Aktualności

"Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta" - wykład z profesorem Tomaszem Banasiewiczem

Szpital Specjalistyczny w Pile już po raz trzeci dołączył do obchodów „Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta”. Specjalnie na tę okazję odbył się wykład z profesorem Tomaszem Banasiewiczem pn.: Przygotowanie Pacjenta, przygotowanie Zespołu – jak lepiej leczyć. Personel medyczny licznie wstawił się na szkolenie z pionierem prehabilitacji w Polsce.

W tym roku wydarzeniu przyświecało hasło „Postaw właściwą diagnozę, niech będzie bezpieczna!”, podkreśla kluczowe znaczenie prawidłowej i terminowej diagnozy dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i poprawy wyników zdrowotnych. W naszym Szpitalu obchody ŚDBP odbyły się pod hasłem związanym z prehabilitacją:  POSTAW WŁAŚCIWĄ DIAGNOZĘ  I SPRAWDŹ CZY TWÓJ PACJENT JEST OPTYMALNIE PRZYGOTOWANY DO ZABIEGU OPERACYJNEGO!

Podczas spotkania i owocnej dyskusji poruszane były zagadnienia mające na celu doprowadzenie Pacjenta do najlepszego możliwego do osiągnięcia stanu zdrowia, PRZED planowanym zabiegiem operacyjnym – tak aby uzyskać możliwie najkorzystniejszy przebieg procesów około i pooperacyjnych.

Dotychczasową działalność Poradni Anestezjologiczno-Prehabilitacyjnej omówiła dr Anna Michałowska. W poradni odbywają się  m.in. konsultacje z zakresu dietetyki, fizjoterapii, eliminacji nałogów, przeglądu stosowanych leków u pacjentów oczekujących na planowy zabieg operacyjny.

Tego dnia w Szpitalu tradycyjnie już dominował kolor pomarańczowy będący symbolem ŚDBP. Był okolicznościowy tort, balony, a personel solidaryzował się poprzez pomarańczowe wstążeczki przypięte do ubrań. Pacjenci do wieczornej kolacji otrzymali marchewkowe babeczki z sentencją „Jesteśmy tu dla Ciebie”.